Nápoveda

Bezpečnosť

Bezpečnosť

V Účto+ máme niekoľko bezpečnostných prvkov. 

  • Notifikácia o prihlásení sa z nového zariadenia
  • Dvojfaktorové prihlásenie
  • Prihlásenie sa pomocou Passkey (Webauthn)
  • Sledovanie aktivity uživateľa

Každé prihlásenie sa do Účto+  je zaznamené a v prípade, ak sa prihlasujete z nového zariadenia, systém vám automaticky odošle email s informáciami o prihlásenom zariadení.

Zoznam všetkých prihlásení môžete vidieť v Nastaveniach bezpečnosti. Na tomto mieste sa môžete aj z jednotlivých zariadení odhlásiť v prípade bezpečnostného incidentu.

Viacfaktorové prihlásenie

Konto si môžete zabezpečiť aj pomocou 2-faktorovej autentifikácie pomocou jednej z mnohých autentifikačných aplikácii. V Nastaveniach bezpečnosti si vyberiete možnosť aktivovať `2-faktorové prihlásenie` následne naskenujete zobrazený QR kód do vami zvolenej aplikácie a potvrdíte zadaním vygenerovaného kódu. Ak všetko funguje správne pri nasledujúcom prihlásení od vás bude systém pývať dodatočné overenie v podobe kódu z aplikácie.

Viacfaktorové overenie môžete aj vynútiť od ostatných uživatelov aktivovaním tejto povinnosti pri prístupe k vašej spoločnosti. Viac nájdete v Spoločnosť (Agenda)

Aktivita použivateľa

Všetky úpravy a zmeny v Účto+ sa zaznamenávajú do histórie konkrétnych dokladov. Ak si chcete zobraziť alebo stiahnuť históriu svojich záznamov, môžete tak urobiť po kliknutí na vaše meno v pravom hornom rohu a kliknutí na `História aktivity`